Read Mösyö by Jean-Philippe Toussaint Free Online


Ebook Mösyö by Jean-Philippe Toussaint read! Book Title: Mösyö
The author of the book: Jean-Philippe Toussaint
Edition: Ayrıntı Yayınları
Date of issue: 2000
Format files: PDF
The size of the: 8.33 MB
City - Country: No data
Loaded: 1326 times
Reader ratings: 6.2
ISBN: 9755391509
ISBN 13: 9789755391502
Language: English

Read full description of the books:Daha önce Banyo ve Fotoğraf Makinesi’ni yayımladığımız Toussaint’in Türkçe’deki üçüncü kitabını sunuyoruz. Sürdürdüğü “olaysız-sakin” yaşamıyla çağdaş bir Oblomov’u çağrıştıran Toussaint’in tipik anti-kahramanı, Mösyö karakteriyle karşımıza çıkıyor bu defa.
Yaşamda hiçbir hırsı, projesi olmayan, düşman olduğu gerçeklikten kaçıp yalnızlığına ve düşüncelerine sığınan, “göze fazla batmamaya” çalışarak gündelik monoton yaşamını sürdüren Mösyö, kendisinden bir şeyler talep eden insanlar yüzünden huzursuzdur. Pek de farkında olmadığı bir nişanlısı, fazla uğraş gerektirmeyen “kıyak” bir işi, yeni tanıştığı ve “arkadaş” olmak zorunda kaldığı bir komşusu vardır. Bütün bu insanlarla olan ilişkiler Mösyö için anlamsız birer yükten başka bir şey değildir. Özlemini duyduğu dinginlik için çareyi sık sık kiralık evinin terasına sığınmakta bulur.
Hayır diyemediği için sürüklendiği yaşamdan kaçarak tek başına geçirdiği saatler boyunca “acının yokluğundaki zevki, zevkin yokluğundaki acıyı” hisseder. Ta ki bir partide kendisini ilgiyle dinleyen “ağırbaşlı” bir kadınla tanışıp âşık oluncaya kadar...
Fransız edebiyatının son yıllardaki en parlak kalemlerinden biri olan Toussaint’i sevenlerin kaçırmayacakları bir kitap.


Download Mösyö PDF Mösyö PDF
Download Mösyö ERUB Mösyö PDF
Download Mösyö DOC Mösyö PDF
Download Mösyö TXT Mösyö PDFRead information about the author

Ebook Mösyö read Online! Jean-Philippe Toussaint (born 29 November, 1957, Brussels) is a Belgian prose writer and filmmaker. His books have been translated into more than twenty languages and he has had his photographs displayed in Brussels and Japan. Toussaint won the Prix Médicis in 2005 for his novel Fuir. The 2006 book La mélancolie de Zidane (Paris: Minuit, 2006) is a lyrical essay on the headbutt administered by the French football player Zinedine Zidane to the Italian player Marco Materazzi during the 2006 World Cup final in Berlin. An English translation was published in 2007 in the British journal New Formations. His 2009 novel La Vérité sur Marie won the prestigious Prix Décembre.


Reviews of the Mösyö


AUSTIN

Written easily, vividly, wisely.

DEXTER

I really hated the book.

SUMMER

When you regret the book ends!

HARRISON

I never liked the book.

OLIVIA

Why do I need to specify a phone number?
Add a comment
Download EBOOK Mösyö by Jean-Philippe Toussaint Online free

PDF: msy.pdf Mösyö PDF
ERUB: msy.epub Mösyö ERUB
DOC: msy.doc Mösyö DOC
TXT: msy.txt Mösyö TXT