Read داستان آن خمره by هوشنگ مرادی کرمانی Free Online


Ebook داستان آن خمره by هوشنگ مرادی کرمانی read! Book Title: داستان آن خمره
The author of the book: هوشنگ مرادی کرمانی
Edition: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
Date of issue: 2009
Format files: PDF
The size of the: 36.20 MB
City - Country: No data
Loaded: 2748 times
Reader ratings: 7.2
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:داستان اين کتاب در يک روستا مي گذرد. خمره اي که بچه‌هاي مدرسه‌ي روستا در آن آب مي‌نوشيدند شکسته است و ديگر قابل استفاده نيست. مدير مدرسه، دانش‌آموزان و برخي از اهالي تلاش مي‌کنند تا به نحوي اين مشکل را حل کنند. اين داستان شرح ماجراهايي است که در اين مسير رخ مي‌دهد. اين کتاب تاکنون بيش از يک‌صد هزار نسخه به چاپ رسيده و به زبان‌هاي آلماني، اسپانيايي، هلندي، فرانسوي، انگليسي، آلبانيايي و ترکي استانبولي ترجمه شده است.


Download داستان آن خمره PDF داستان آن خمره PDF
Download داستان آن خمره ERUB داستان آن خمره PDF
Download داستان آن خمره DOC داستان آن خمره PDF
Download داستان آن خمره TXT داستان آن خمره PDFRead information about the author

Ebook داستان آن خمره read Online! Houshang Moradi Kermani
هوشنگ مرادی کرمانی در سال 1323 در روستای سیرچ از توابع بخش شهداد استان کرمان متولد شد. تا کلاس پنجم ابتدایی در آن روستا درس خواند و همراه پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کرد. مادرش از دنیا رفته بود و پدرش دچار نوعی ناراحتی روانی-عصبی شده بود و قادر به مراقبت از فرزندش نبود. از همان سنین کودکی به خواندن علاقه خاص داشت و عموی جوانش که معلم روستا بود در این علاقه بی‌تاثیر نبود. پس از تحصیلات ابتدایی به کرمان رفت و تا ۱۵ سالگی در آنجا زندگی‌ کرد و در این دوره بود که شیفته سینما هم شد.
دوره دبیرستان را در یکی از دبیرستان‌های شهرستان کرمان گذراند و سپس وارد دانشگاه شد. وی پس از مهاجرت به تهران دوره دانشکده هنرهای دراماتیک را در این شهر گذراند و در همین مدت در رشته ترجمه زبان انگلیسی نیز لیسانس گرفت.
از سال ۱۳۳۹ در کرمان و همکاری با رادیو محلی کرمان نویسندگی را آغاز کرد، و در سال ۱۳۴۷ با چاپ داستان در مطبوعات فعالیت مطبوعاتی اش را گسترش داد.
اولین داستان وی به نام «کوچه ما خوشبخت‏ها» در مجله خوشه (به سردبیری ادبی شاملو) منتشر شد که حال و هوای طنز آلود داشت. در سال ۱۳۴۹ یا ۱۳۵۰ اولین کتاب داستان وی «معصومه» حاوی چند قصه متفاوت و کتاب دیگری به نام «من غزال ترسیده‌ای هستم» به چاپ رسیدند.
در سال ۱۳۵۳ داستان «قصه‌های مجید» را خلق می‌کند، داستان پسر نوجوانی که همراه با «بی ‏بی» پیر زن مهربان، زندگی می‏کند. همین قصه‌ها، جایزه مخصوص «کتاب برگزیده سال۱۳۶۴» را نصیب وی ساخت.
اما اولین جایزه نویسندگی اش به خاطر «بچه‌های قالیبافخانه» بود که در سال ۱۳۵۹ جایزه نقدی شورای کتاب کودک و جایزه جهانی اندرسن در سال ۱۹۸۶ را به او اختصاص داد. این داستان سرگذشت کودکانی را بیان می‏کند که به خاطر وضع نابسامان زندگی خانواده مجبور بودند در سنین کودکی به قالیبافخانه‌ها بروند و در بدترین شرایط به کار بپردازند. در مورد نوشتن این داستان می‌گوید: «برای نوشتن این داستان ماه‏ها به کرمان رفتم و در کنار بافندگان قالی نشستم تا احساس آنها را به خوبی درک کنم». درک و لمس آنچه که می‏نویسد از خصوصیات نویسندگی کرمانی است که در تمام داستان‏های او می ‏توان احساس کرد. می‌توان گفت مرادی با تمام وجود می‌نویسد.
آثار او به زبان‏های آلمانی، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، هلندی، عربی، ارمنی و هندی ترجمه شده است. اما اولین اثری که از او به زبان انگلیسی ترجمه شده بود داستان «سماور» از «قصه‌های مجید» بود که برای یونیسف فرستاده شد.


Reviews of the داستان آن خمره


HENRY

This book is holding in tensions until the end!

LOUIE

The book brought changes in life!

LEXI

Quickly downloaded

CALLUM

The book is really worthy of the bestseller!

SARAH

Fun book for children and their parents
Add a comment
Download EBOOK داستان آن خمره by هوشنگ مرادی کرمانی Online free

PDF: -.pdf داستان آن خمره PDF
ERUB: -.epub داستان آن خمره ERUB
DOC: -.doc داستان آن خمره DOC
TXT: -.txt داستان آن خمره TXT