Read Tatlı Ceza by Pamela Clare Free Online


Ebook Tatlı Ceza by Pamela Clare read! Book Title: Tatlı Ceza
The author of the book: Pamela Clare
Edition: Koridor Yayıncılık
Date of issue: January 2015
Format files: PDF
The size of the: 646 KB
City - Country: No data
Loaded: 2193 times
Reader ratings: 4.1
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Aşk sahip olmak değil ait olmaktır

5 sterlin… Yalnızca 5 sterlin karşılığında sözleşme onundu. Cassie köle ticaretinden nefret ediyor olsa da, Virginia'daki çiftliklerinde çalışacak işçilere ihtiyacı vardı ve o adamı ilk gördüğünde ateşler içinde kıvranırken onu o halde bırakırsa ölüme terk edeceğini de biliyordu. Fakat adamın yaraları iyileştikçe ve teninin bronzluğu güneşte daha da belirginleştikçe Cassie, Cole Braden denen bu adamın belgelerde yazılı olandan çok daha tehlikeli olduğunu öğrenecekti - çünkü tek bir bakışıyla nefesini kesiyor ve dokunuşuyla tüm duyularını esir alıyordu.

Kaçırılan, dövülen ve bambaşka bir isim ile çağırılan Alec Kenleigh ise İngiltere'de yaşamış soylu ve yakışıklı bir beyefendiden Amerikan kolonilerinde çalıştırılmak üzere alınan sözleşmeli bir köleye dönüşmüştü. Onu çiftlikteki herkes Cole Braden olarak biliyordu ve insanların gözünde kadınları baştan çıkarıp hayatlarını karartmakla suçlanan, sürgün edilmiş bir adamdı. Ona sahip olan büyüleyici güzellikteki bir kadına gönlünü kaptırınca, hem aşkına hem de özgürlüğüne sahip olabilmek için gerçek kimliğini ispatlaması gerekecekti. İşte o zaman her şeyi kendi lehine çevirebilirdi…
(Tanıtım Bülteninden)


Download Tatlı Ceza PDF Tatlı Ceza PDF
Download Tatlı Ceza ERUB Tatlı Ceza PDF
Download Tatlı Ceza DOC Tatlı Ceza PDF
Download Tatlı Ceza TXT Tatlı Ceza PDFRead information about the author

Ebook Tatlı Ceza read Online! USA Today best-selling author Pamela Clare began her writing career as a columnist and investigative reporter and eventually became the first woman editor-in-chief of two different newspapers. Along the way, she and her team won numerous state and national honors, including the First Amendment Award and the National Journalism Award for Public Service. In 2011, she was honored by the Colorado Pro Chapter of the Society of Professional Journalists with their Keeper of the Flame Lifetime Achievement Award for her work. A single mother with two grown sons and two cats, she writes historical romance and contemporary romantic suspense within view of Colorado’s beautiful Rocky Mountains. She is a two-time RITA finalist (Surrender, Defiant) and a three-time Daphne du Maurier finalist (I-Team series). She loves history, having studied archaeology in college, and has traveled extensively, living for almost three years in Denmark, which feels like home to her. She attributes her love of historical romance with the years she spent visiting ruins and castles in Europe.


Reviews of the Tatlı Ceza


LEWIS

Interesting and nontrivial story

LOUIS

Why do they ask for a phone?

MATILDA

Now this book is one of my favorites!

FINLEY

I was inspired by this book!

ELLIE

The most cool book
Add a comment
Download EBOOK Tatlı Ceza by Pamela Clare Online free

PDF: tatl-ceza.pdf Tatlı Ceza PDF
ERUB: tatl-ceza.epub Tatlı Ceza ERUB
DOC: tatl-ceza.doc Tatlı Ceza DOC
TXT: tatl-ceza.txt Tatlı Ceza TXT