Read Diablova pevnosť by Juraj Červenák Free Online


Ebook Diablova pevnosť by Juraj Červenák read! Book Title: Diablova pevnosť
The author of the book: Juraj Červenák
Edition: Vydavateľstvo SLOVART
Date of issue: 2011
Format files: PDF
The size of the: 3.24 MB
City - Country: No data
Loaded: 2571 times
Reader ratings: 7.7
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Po dramatickom úteku z benátskeho zajatia kapitán Kornélius Báthory a jeho druh v zbrani, kozák Stepan Voronin, smerujú do chorvátskeho Medzimuria, krvou zmáčanej pohraničnej oblasti medzi kresťanským a mohamedánskym svetom. Tu si oceľou i olovom vydobyjú priazeň chorvátskeho bána Nikolu Zrínskeho, neľútostného turkobijcu. Súhlasia s tým, že po jeho boku podniknú trestnú výpravu na nepriateľské územie, no ešte predtým musia pomôcť priateľovi, mladému šľachticovi Bojanovi Gradovičovi. V predvečer vojny ich cesta plná nástrah vedie do zlopovestnej Diablovej pevnosti, kde jedine môžu zlomiť smrtiacu kliatbu. Navyše sa z ďalekých krajov, až zo srdca Osmanskej ríše, blíži iné, neslýchané nebezpečenstvo.Epické vyvrcholenie úvodnej trilógie cyklu Dobrodružstvá kapitána Báthoryho.


Download Diablova pevnosť PDF Diablova pevnosť PDF
Download Diablova pevnosť ERUB Diablova pevnosť PDF
Download Diablova pevnosť DOC Diablova pevnosť PDF
Download Diablova pevnosť TXT Diablova pevnosť PDFRead information about the author

Ebook Diablova pevnosť read Online! je slovenský spisovateľ s bohatou publikačnou činnosťou v slovenskom, českom a poľskom jazyku. Pochádza z obce Vyhne, ale už od detstva žije v neďalekej Banskej Štiavnici. Po ukončení štúdia na gymnáziu v roku 1992 prešiel rôznymi povolaniami od člena strážnej služby až po vedúceho kina.

Od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom a publicistom.

Knižne debutoval v roku 1993, odvtedy vydal vyše dve desiatky kníh, väčšinu z nich v češtine.
Presadil sa ako autor historickej fantasy so slovanskými motívmi.

Dvojdielny román Bivoj umiestňuje príbehy zo Starých povestí českých do reálneho priestoru a kontextu na sklonku 7. storočia.

Trilógia Bohatier sleduje osudy hrdinov ruských bylín počas výbojov kyjevského kniežaťa Svjatoslava.

V slovenčine Červenák publikoval viacero poviedok v časopise Fantázia, ako aj román Sekera z bronzu, rúno zo zlata, v ktorom sa bájni Argonauti plavia po Dunaji až na územie dnešného Slovenska.

V roku 2009 začala v slovenčine vychádzať i séria Černokňažník, ktorá sa odohráva v 9. storočí počas bojov s Avarmi a utvárania prvých slovanských kniežatstiev.

Autorovu tvorbu charakterizuje postupný odklon od rýdzej mytologickej fantasy k historickému románu. Svedčí o tom najmä séria o protitureckých vojnách Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, ktorej prvé tri diely (Strážcovia Varadína, Brána Irkally a Diablova pevnosť) vyšli zároveň v češtine i slovenčine.

Nový cyklus dobových detektívok Stein a Barbarič o vyšetrovaní zločinov za vlády Rudolfa II. Habsburského na prelome 16. a 17. storočia už je čisto historickou beletriou románom bez fantasy prvkov. Zo série zatiaľ vyšli romány Mŕtvy na Pekelnom vrchu, Krv prvorodených a Ohnivé znamenie, ktoré sa radia k autorovým najúspešnejším knihám. V roku 2016 vyjde štvrtý diel s názvom Diabol v zrkadle.

Červenák napísal aj zbierku rozprávkovo-dobrodružných povestí pre mladších čitateľov Legendy Zlatého mesta.

Je držiteľom viacerých žánrových ocenení vrátane Ceny Fantázie, Ceny za najlepšiu fantasy či Ceny Akadémie sci-fi, fantasy a hororu za najlepšiu českú a slovenskú knihu roka (obdržal ju trikrát za romány Krvavý oheň, Biela veža a Diablova pevnosť).
Jeho romány a poviedky vyšli aj v poľštine, ruštine a angličtine. V súčasnosti má podpísanú zmluvu s americkou literárnou agentúrou a pokúša sa presadiť vydanie svojich románov v USA.

Publikoval tiež pod pseudonymom Thorleif Larssen a George Callahan.


Reviews of the Diablova pevnosť


FELIX

Fantastic book!

ROBERT

Written easily, vividly, wisely.

MARYAM

On one Breath

BENJAMIN

A wonderful book, like all the works of this author.

BROOKE

There are significant drawbacks
Add a comment
Download EBOOK Diablova pevnosť by Juraj Červenák Online free

PDF: diablova-pevnos.pdf Diablova pevnosť PDF
ERUB: diablova-pevnos.epub Diablova pevnosť ERUB
DOC: diablova-pevnos.doc Diablova pevnosť DOC
TXT: diablova-pevnos.txt Diablova pevnosť TXT